Vytvorte si zo spálne oázu pokoja

Počas spánku sa regeneruje vaše telo, čerpá novu energiu a vaša myseľ si triedi myšlienky. Spánok je dôležitý ako pre vaše zdravie, tak pre osobnosť. Vyspatí ľudia totiž podávajú nielen lepšie výkony, ale sú aj šťastnejší a menej konfliktní. Potreba spánku sa mení s pribúdajúcim vekom. Deti spia viac ako dospelí, a seniori zas menej ako ľudia v strednom veku. Dĺžka spánku je skutočne veľmi individuálna.. Podľa rôznych výskumov sa však za ideálnu dobu považuje 6,5 až 8 hodín spánku. Doprajete si aj vy aspoň 7 hodín spánku? Máte problémy so zaspávaním? Vytvorte si dokonalé prostredie!

 

Farby v izbe ovplyvnia nielen náladu, ale aj spánok

Pokiaľ je izba tmavšia, prirodzené svetlo v nej môžete nahradiť žltou farbou. Žltá zároveň symbolizuje radosť a optimizmus. Svetlá zelená farba vzbudzuje pocit šťastia, pokoja a skvalitní váš spánok.

Voliť môžete aj farby prírodných a zemitých odtieňov, ktoré vytvárajú pohodovú atmosféru ideálnu na spánok.

Pokúste sa vyhnúť príliš výrazným farbám – oranžovej, červenej či výrazne purpurovej, ktoré sú vo všeobecnosti považované za vášnivé a energické a teda môžu váš spánok narušiť.

 

Vyberte si pohodlný vankúš

So správnym vankúšom zabudnete aj na bolesti krčnej chrbtice. Dôležitým aspektom pri jeho výbere je nielen materiál, ale aj správna veľkosť a tvar. Vankúše z lenivej či pamäťovej peny sú unikátom svojho druhu. Pri telesnom teple sa pružne prispôsobia vašej telesnej anatómii a stabilizujú krčnú chrbticu.

Nezabudnite na matrac

Vyhoďte preležané matrace, ktoré nie sú vhodné pre váš chrbát a nahraďte ich novými. Matrace zo studenej peny rôznej tuhosti vám poskytnú skvelú oporu tela a chrbtice. Navyše, veľké póry, ktoré sa na nich nachádzajú, zaistia dostatočné prevzdušnenie matraca.

 

Aj rošt je dôležitý

Pre zdravý spánok nie je dôležitý len matrac, ale aj voľba správneho roštu, ktorý zaručí matracu dlhú životnosť a správnu ortopedickú funkčnosť. Rošt navyše ovplyvňuje aj stupeň hygieny matraca, preto by ste jeho výber nemali zanedbať.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *