Pripravte sa na leto

Už sa to pomaly blíži. Opäť prichádza pre mnohých jedno z najkrajších ročných období, leto. Leto sa mnohým z nás spája s oddychom, dovolenkou, dlhšími dňami, zábavou, grilovačkou a opálenou kožou.

Pre deti prichádzajú dva mesiace oddychu a ničnerobenia. Preto je potrebné zabezpečiť im zábavu, aby sa nenudili. Počas horúcich a letných dní existuje azda niečo lepšie ako schladiť sa v bazéne? Preto by ste si určite mali zabezpečiť nafukovací bazén. Deti totiž milujú hrať sa v bazéne. Na trhu nájdete množstvo rôznych variácii bazénov.

Výber by mal závisieť od vekovej kategórie detí a od rozsahu vašej záhrady alebo dvora. Ak nedisponujete veľkým priestorom, môžete si zakúpiť aspoň menší nafukovací bazén, ktorý môžete pohodlne upratať, keď ho už nepotrebujete alebo v prípade zhoršeného počasia. Menší bazén sa hodí aj pre rodiny s malými deťmi a bábätkami, ktoré ešte nevedia plávať. Detské bazény nájdete v kruhových, ale aj v obdĺžnikových tvaroch.

Vďaka detským bazénom zabezpečíte zábavu a hru pre vaše deti. Vyberajte rôzne hračky do bazénov, ktoré pomôžu vášmu dieťaťu rozvíjať jeho motorické zručnosti.

Pozor na trávnik

Letné obdobie si užívame najmä my ľudia, náš trávnik to vidí ale inak. Práve cez leto by ste mali zvýšiť starostlivosť a pozornosť o svoj trávnik. Dbajte na to, aby ste kosili v správnej výške, nie príliš nízko, ale ani vysoko. Ak je trávnik príliš krátky, znižuje schopnosť rastlín vyrábať energiu pre ich rast. Počas horúcich dní je potrebné trávnik zavlažovať. Pomôže vám v tom vodná technika so záhradnými postrekovačmi rôznych funkcii. Častou chybou je, že ľudia majú tendenciu zavlažovať trávnik aj po daždi. Keď je pôda neustále mokrá, vytvára príliš veľa fyziologických problémov pre rastliny a pôdne organizmy. Korene trávy sú zbavené kyslíka a môžu sa stáť citlivejšími na ochorenia, pretože choroby prosperujú vo vlhkom prostredí. Na stránke vetroshop.sk nájdete ďalšie potrebné doplnky do záhrady, ktoré cez leto určite využijete, či už ide o markízy, slnečníky, grily alebo detské hračky do záhrady. Pomôžte deťom využiť teplé počasie naplno.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *