Ako sa starať o bazén?

Každý majiteľ chce mať v bazéne priezračne čistú vodu a to počas celej letnej sezóny. Niekedy sa môže zdať, že starostlivosť o bazén je prehnane zložitá. Opak je však pravdou. So správnymi prostriedkami ušetríte veľa času. Jedným z takýchto prostriedkov je zakúpiť kvalitné filtračné zariadenie.

 

Ako funguje filtračné zariadenie?

Vodu nasáva silné čerpadlo, ktoré je schopné za hodinu spracovať aj niekoľko galónov. Nečistoty sa zachytia vo filtračnom systéme a čistá voda vyteká z robotického zariadenia späť do bazéna. Navyše, tok, ktorý robot pri filtrácii vytvára, zlepšuje cirkuláciu vody, čo pomáha bazénovým chemikáliám.

 

Piesková filtrácia

Piesková filtrácia sa využíva na separovanie nečistôt prostredníctvom kremičitého piesku. Ten kladie tečúcej vode z bazéna odpor a zachytáva väčšinu špiny, ktorá v ňom je. Vyčistená voda sa následne vracia naspäť do bazéna. Princíp tejto filtrácie sa používa i pri čistení pitných vôd. Hodí sa pre všetky typy záhradných bazénov – nadzemné aj nafukovacie bazény.

 

Kartušová  filtrácia

Voda prechádza cez kartušovú vložku, kde sa zachytia nečistoty a čistá voda sa vráti do bazéna. Filtrácia sa skladá z výmennej kartušovej vložky a čerpadla. Filtračná vložka sa musí niekoľko ráz týždenne vybrať a vyprať tlakom vody. Pre docielenie kvalitnej filtrácie je nutné niekoľkokrát za kúpaciu sezónu vložku vymeniť. Filtráciaje vhodná pre menšie nadzemné bazény.

 

Vyskúšajte bazénový vysávač

Bazénový vysávač vám pomôže pri čistení v zapustenom aj nadzemnom bazéne. Vysávačom odstránite nečistoty, ktoré sa usadzujú na jeho dne a stenách.Počas sezóny, keď bazén používate v jednom kuse, zanášajú sa doň rôzne nečistoty z okolitého prostredia. Po určitej dobe sa nečistoty dostávajú do filtrácie, kde sa môžu zachytiť. Tie, ktoré sa do filtra nedostanú, klesnú na dno bazéna. Preto by ste mali dbať na ich správne odstránenie, ktoré zlepší kvalitu aj vzhľad bazénovej vody.Automatický bazénový vysávač sa stáva čoraz viac obľúbeným. Ide vlastne o robotické zariadenie, ktoré pracuje s vlastným filtračným systémom. Vy len poľahky nastavíte, v akú dobu a v akej intenzite by mal vysávač upratovať.

Spríjemnite si leto a zadovážte si ďalšie produkty, ktoré za vás odvedú domáce práce. Skvelý Grillbot, robotický čistič grilu, ktorý vám ponúka až 3 dĺžky automatického čistenia. A robotickú kosačku, vďaka ktorej vám odpadnú starosti s nekonečným kosením.

1 Comment

  1. juraj

    25. júna 2018 at 14:17

    na mechanické čistenie je perfektné používanie robotických vysávačov.. trebárs my máme cyclon toprobota a je skvely

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *