Zariaďujeme domácu posilňovňu

Existuje veľa druhov posilňovacích strojov. Pri domácom cvičení môžete použiť rôzne cyklotrenažéry, činky a závážia, posilňovacie lavice, rotopedy, bežecké pásy a iné stroje. Záleží od preferencií, dostupného miesta doma, alebo podľa toho na aké cviky sa daný človek chce zamerať.

Bežecký pás je v posledných rokoch veľmi populárny. Je to trenažér, ktorý simuluje prirodzený pohyb – chôdzu a beh. Vybrať bežecký pás nie je vôbec ťažké. Je len potrebné zvážiť kto a ako často ho bude používať. Je potrebné zohľadniť aj výšku a váhu cvičiaceho. Každý pás posudzujeme podľa šírky, stupňa odpruženia, sily a materiálu tréningovej plochy. Bežecké pásy sú často vhodné aj pre začiatočníkov.

Pre tých skúsenejších sa nájdu aj iné zaujímavé stroje. Cieľom domácej posilňovne je precvičiť čo najviac častí tela. Spôsob akým môžeme precvičiť naozaj celé telo v pohodlí domova, je zaobstarať si vlastnú posilňovaciu vežu. Takýto stroj ponúka desiatky cvikov, pomocou ktorých precvičíte všetky časti vášho tela. Veže sú vyrobené z pevných a kvalitných materiálov ako je napríklad oceľ. Nechýba teda stabilita, a vysoká nosnosť. Multifunkčné veže majú často hornú kladku na posilnenie rúk a chrbta, posilnenie nôh za pomoci metódy predkopávania a zakopávania, spodná kladka ktorá simuluje veslovanie, stojan pre boxovacie vrece a iné funkcie. Na veži sa posilňuje svalstvo horných a dolných končatín, hrudníka a chrbta, ramien a taktiež svalstvo v oblasti brucha či spodnej časti chrbta.

Výrobcovia dbajú na dokonalý tvar vyhotovenia jednotlivých zariadení a tým zabezpečia dokonalé technické vykonanie cvikov. Posilňovacie veže sú určené pre posilňovanie svalových skupín celého tela v domácom prostredí i vo fitness.

Ceny posilňovacích veží sa pohybujú v rozmedzí 700 až 1000 eur, čo nie je málo. Ak je ale vašim cieľom precvičenie a spevnenie celého tela, a nemáte chuť navštevovať posilňovne, potom môžu byť napríklad aj posilňovacie veže tým správnym riešením pre vás.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *