Záhradné jazierko sa stane okrasou každej záhrady

Každý z nás už niekedy v živote určite obdivoval krásy záhradného jazierka. Záhradné jazierko ste mohli vidieť napríklad v mnohých zámockých parkoch, honosných sídlach alebo aj u suseda na záhrade. Jedná sa o veľmi krásnu a využívanú formu skrášlenie záhrady.

Záhradné jazierka svojím prírodným vzhľadom dokonale zapadnú do každého vzhľadu záhrady. Vždy dodajú záhrade osobité kúzlo a môžu sa stať jej dominantnou okrasou alebo vytvoriť pokojné a útulné zátišia. Všetko záleží len na vás.


Záhradné jazierko je krásne, ale aj náročné na údržbu

Ak ste aj vy podľahli tomuto čaru a kráse záhradného jazierka a chcete si ho zaobstarať na svoju záhradu, pripravte sa na dve veci. Pripravte sa na veľa príjemne strávených chvíľ pri relaxácii pri svojom záhradnom jazierku, ale tiež sa pripravte na starosti a prácu. Pretože bez práce nie sú koláče, musíte i pri údržbe záhradného jazierka vynaložiť úsilie. Bez pravidelnej a starostlivej údržby by sa záhradné jazierko stalo postupne z okrasy záhrady jej hanbou. V jazierku sa totiž vždy časom začnú tvoriť kaly a blato. Ak máte v jazierku rybičky, blato a kaly sa tvoria rýchlejšie. Ak ryby nemáte, postup je pomalší, ale rovnako sa v jazierku tvoria.

Ako sa dajú tieto veci odstrániť?

Veľmi rozšíreným a známym spôsobom je čistenie pomocou vysávačov na jazierka. Tieto vysávače sú súčasťou výbavy mnohých majiteľov záhradných jazierok alebo môžete využiť služby profesionálnej firmy, ktorá jazierko vyčistí za peňažný obnos. Kal na dne jazierok sa dá však redukovať aj jednoduchšie, ako mechanicky a prácne. Stačí využiť správne baktérie. Táto metóda nie je toľko rozšírená, ale dosahuje mimoriadnych výsledkov.

Baktérie sú naozaj účinné

Účinnosť baktérií pri čistení jazierok je až 95%. Táto metóda nielenže organické bahno odstráni, ale zároveň tiež bráni vzniku novej vrstvy. Jedná sa o novú metódu, ktorou sa zaoberá len malé percento firiem, ale aj medzi nimi je potrebné starostlivo vyberať. K tejto téme bolo napísané už mnoho článkov a mnoho z nich varuje pred nákupom nekvalitných baktérií, ktoré nie sú tak účinné. Tieto baktérie dokážu kaziť povesť tejto metóde a preto je potrebné pri výbere baktérií a firiem voliť naozaj obozretne.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *