Ako zariadiť obývačku

Viete čo všetko by mala obsahovať obývačka? Tak poďme na to systematicky. Cieľom obývačky je aby sa v nej ľudia cítili čo najpríjemnejšie, hlavne ak k vám často chodia návštevy. Obývačka tak nielen určuje štýl a vypovedá o vašom vkuse, ale aj poskytuje dostatočné pohostenie pre vítaných hostí. Zariadenie obývačky nie je vždy také jednoduché. Hoci sa vám najskôr môže zdať, že všetko má svoje pevné miesto a je podľa vašich predstáv, výsledný efekt je ale často opačný.

 

Výber štýlu

Nájdite vhodnú inšpiráciu, prípadne sa riaďte určitým dizajnérskym štýlom. Či sa zameriate na severský štýl, provensálsky štýl alebo vás baví retro, v taktom to prípade sa môžete riadiť zásadami daného štýlu. Čo vám napadne ako prvé? Vo väčšine prípadov je to sedačka, sedacia súprava, gauč a televízor. Jednoducho kus nábytku či vybavenia, ktorý vám poskytne pohodlie a priestor na oddych. Dôležitá je farba pohovky, aby dopĺňala interiér, prípadne s ním vhodne kontrastovala. Každý výrobca dnes ponúka na výber širokú paletu poťahových materiálov v rôznych kvalitách, vzoroch i odtieňoch, takže vybrať tú správnu farbu nebýva až taký problém. Štandardným vybavením rozkladacích pohoviek býva úložný priestor. A nie je to len miesto pre uloženie posteľnej bielizne. Pohovky mávajú na rôznych miestach poschovávané kapsičky na najrôznejšie ovládače, časopisy, knihy, či iné drobnosti.

Väčšina z nás ľudí nemá príliš času nazvyš, aby ste si stihli naštudovať všetky informácie ohľadom televízorov. Dôležité je si stanoviť vlastnosti televízora, ktoré sú pre vás najpodstatnejšie, a čo by mal všetko spĺňať. Existuje ale viacero parametrov, ktoré by sme pri výbere televízora nemali prehliadnuť. Jednak je dôležitá veľkosť uhlopriečky, pripojiteľnosť pomocou konektorov, kvalita zvuku, ale najmä jej rozlíšenie, pri ktorom platí, čím väčšie, tým lepšie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *