Ako vyčistiť kozub?

Každý kozub by sa mal minimálne dvakrát do roka čistiť. Pokiaľ ho používate pravidelne, a počas zimných mesiacov býva popri elektrickom či plynovom vykurovaní využívaný intenzívne, mali by ste ho čistiť častejšie.

 

1. Kozubové sklo a jeho čistenie

Pri používaní kozuba je normálne, že sa sklo na ňom zanesie špinou. Hrozba väčšieho znečistenia číha najmä v prípadoch, kedy domácnosť vykurujete s príliš vlhkým drevom. Alternatívou ku klasickému drevu, sa stávajú drevené brikety, ktoré vám okrem iného ponúknu aj jednu veľmi užitočnú vlastnosť, nízku vlhkosť.

Sklo je možné čistiť pomocou špeciálnych čistiacich prostriedkov či menej agresívnych čističov skla. Skvelou pomôckou na čistenie je dokonca aj samotný popol, ktorý stačí naniesť na navlhčenú handričku a rozotrieť ho po skle. Následne sklo úhľadne vyčistíte a pomocou obyčajne papierovej vreckovky zbavíte špiny.

 

2. Čistenie vnútra kozuba

Každý materiál pri spaľovaní zanecháva popol a sadze. Vnútro kozuba musíte preto pravidelne vypratávať. Vysávačom popola môžete vysať interiér kozuba, spaľovaciu komoru aj schránku popolníka. Ideálne je pri čistení vynechať všetky chemikálie. Využívaním ekologických materiálov, akými sú najmä brikety a pelety, môžete popol opätovne použiť ako prírodné hnojivo.

 

Nové ekologické materiály na vykurovanie

Turbo brikety s dierou vám zaručia rýchly nástup tepla. Hoci sú brikety vyrábané z tvrdých drevín, diera v strede im dodáva vlastnosti tých mäkkých, vďaka čomu s turbo briketami získate tú najlepšiu kombináciu a mnoho výhod.

Pokiaľ hľadáte aj nočnú alternatívu, skvelou voľbou sú nočné brikety, vyrábané z kôry. Nočné brikety horia dlhodobo a rovnomerne, čo znižuje nutnosť dokladania do kozuba počas nočných hodín.

Všetky brikety sú navyše šetrné voči životnému prostrediu, nevylučujú emisie a sú vyrábané z pilín a ďalšieho odpadového materiálu, ktorý by ináč nenašiel využitie.

Sex Cam

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply